W DNIACH 17.06 - 05.07 SKLEP NIECZYNNY Z POWODU URLOPU

Informacja

Producenci

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

Tarcza hamulcowa BMW E46 E36 Zobacz większe

Tarcza hamulcowa BMW E46 E36

DF1538

Nowy

Powierzchnia tarcz powinna być w miarę równa, pozbawiona bruzd, ubytków i korozji zmieniającej jej właściwości cierne. Mocne zużycie tarczy hamulcowej lub klocków objawia się wibracjami zawieszenia podczas hamowania i niepokojącymi odgłosami, stukaniem tarcz o zaciski, przegrzewaniem układu i wydłużoną drogą hamowania. 

Więcej szczegółów

7 Przedmioty

203,70 zł

Opis

Wysokość 51,6
Średnica 286
Pasuje do e36,e38,e90,e46

Więcej informacji

Przymocowana do piasty koła tarcza jest elementem czynnym układu hamulcowego. Zatrzymanie się tarczy równoznaczne jest z zatrzymaniem całego pojazdu. Naciśnięcie przez kierującego pedału hamulca powoduje przetłoczenie płynu hydraulicznego do tłoczków, które dociskają zaciski klocka do tarczy z proporcjonalną siłą. Hamowanie jest możliwe dzięki przekształceniu energii kinetycznej pojazdu w siłę tarcia i energię cieplną wydzielaną podczas tarcia nieruchomego klocka hamulcowego o tarczę.

Powierzchnia tarcz powinna być w miarę równa, pozbawiona bruzd, ubytków i korozji zmieniającej jej właściwości cierne. Mocne zużycie tarczy hamulcowej lub klocków objawia się wibracjami zawieszenia podczas hamowania i niepokojącymi odgłosami, stukaniem tarcz o zaciski, przegrzewaniem układu i wydłużoną drogą hamowania. W trosce o własne bezpieczeństwo należy dbać o sprawność układu hamulcowego i poddawać go regularnej kontroli. 

Amerykańska firma TRW AUTOMOTIVE dostarcza części samochodowe na pierwszy montaż dla ponad 40 producentów samochodów na całym świecie i zajmuje wiodącą pozycję we wszystkich kategoriach oferowanych produktów.

1 Podobne produkty